hír
A héten debütált a mozikban a Wim Wenders negyvenéves filmjére reflektáló A 999-es szoba, amelyben korunk nagy rendezői beszélnek arról, hogy…
továbbhír
Az időhurokba került érettségiző kalandjait bemutató vígjáték, Baranyi Benő Zanox – Kockázatok és mellékhatások című első mozifilmje meghívást…
továbbmagazin
Berepülnek az otthonunkba a Trónok harca előzménysorozatának sárkányai, a fotelból követhetjük Hulk női kiadásának kalandjait, de Baranyi Benő…
továbbhír
Baranyi Benő egy őrült ötletből megcsinálta 2022 eddigi legjobb közönségfilmjét: főhőse egy bizonyos típusú pálinka elfogyasztásával képes…
továbbmagazin
A tavalyi nyarat egy földönkívülis, Zalatnay Saroltás sci-fi dobta fel, idén pedig egy érettségiző tini pálinkával fűtött időutazása derít minket…
továbbvideó
Mosolyt fog csalni az arcodra a Zanox -- Kockázatok és mellékhatások végső előzetese. Végre feltárul, milyen időhurokba is kerül az érettségiző…
továbbvideó
A pálinka szuperereje segíti Misit az érettségin, a csajozásban, de még egy gyilkosság elhárításában is Baranyi Benő első nagyjátékfilmjében.…
továbbvideó
Véget ért Baranyi Benő első mozifilmje, a Zanox – Kockázatok és mellékhatások forgatása, ami főleg Dunaújvárosban és Komlón zajlott. Az Inkubátor…
továbbhír
Baranyi Benő Zanox – kockázatok és mellékhatások című filmterve az ötödik Inkubátor Programon kapott támogatást. A kisrealista sci-fit júliusban…
továbbhír
Október 18-án este adták át az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál díjait, ahol külön kategóriában jutalmazták a nagyjátékfilmek látványtervezőit,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié